Дома Тагови колачи за слава

Таг: колачи за слава

ШАРЕНИ ТРИАГОЛНИЦИ: Најбараните славски колачи, брзо се прават, а многу се...

Она што ви е потребно за овие колачи е малку време и неколку состојки кои веројатно постојано може да ги најдете во кујната. Се...

ШАХ РОЛАТ: Од малку состојки се добиваат 5 ролати, а можат...

Ова е еден од оние стари и проверени рецепти кои секоја домаќинка го имаше запишано во својот тефтер, а денес е малку подзаборавен. Се...

ЛИМОНЧИЊА И ПРАСКИЧКИ: Прекрасни ситни колачиња, единствена мана им е што...

Од малку состојки добивате 80 вкусни и декоративни колачиња. Тестото одлично се обликува, па освен лимони, од него можете да си формирате било какви...

МИНИ ШТРУДЛИЧКИ СО ЈАБОЛКА: Евтини и посни колачи кои се топат...

Рецепт на Анкавел. Ова е еден префин колач кој се топи во уста, одличен за посните денови, но и секогаш кога ќе ви се...

ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: 4 вида бомбици од една смеса – без...

Ова е еден супер рецепт за посни ситни колачи. Од една смеса можете да направите 4 видови топчиња кои имаат предобар вкус. Овие колачи...

ПОСНА ТРПЕЗА ЗА СВЕТИ НИКОЛА: најубавите рецепти за предјадење, главно јадење...

За неколку дена се прославува еден од најголемите православни празници, Св. Никола. Ако досега сте немале време да подготвите вкусни посни предјадења и главни...

10 ПОСНИ СИТНИ КОЛАЧИ: Предлог кој не можете да го одбиете...

Од нашата архива составивме список од 10 рецети за посни ситни колачи кои брзо и едноставно се приготвуваат, погодни за слави и денови во...

ПОСНА БАЈАДЕРА СО КОКОС: Ситни колачи кои први се разграбуваат на...

Сигурно веќе имате испробано разни рецепти за бајадери, посни и мрсни, а сега направете ги овие, многу едноставно, со кокос. Сите ќе бидат воодушевени. Ќе...

СВЕКРВИНО ОКО: Кој не го пробал овој колач – нека го...

Колачот наречен свекрвино око или снежна топка стана многу познат на интернет само заради неговиот интересен изглед. Не треба печење и се подготвува многу...

ПОСНИ ЖЕРБО БОМБИЦИ: Најубавите ситни колачи, вкусни, брзи и лесни –...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ – според рецептот на Наталија. Неодолив вкус, без готвење, без печење, само три состојки – мелени ореви, мелени бисквити...