Дома Тагови колач со џем

Таг: колач со џем

Колач со џем ќе ве воодушеви за миг, штом ќе го...

Брза, едноставна торта-колач со џем ќе ве воодушеви веднаш, штом ќе ја помирисате кога ќе се испече... Неговата најголема доблест е што е многу,...

КОЛАЧ СО ЏЕМ: Кога ми се јаде благо, го матам овој...

Кога ми се јаде нешто благо, а тоа да не е чоколадо, тогаш го матам овој брз колач, при што не валкам ниту садови,...

ПОСНО, БЕЗ ЈАЈЦА И МЛЕКО: Неодолив старински колач – нема кој...

Меденото срце е од оние старински, миризливи и сочни колачи кои никого не оставаат рамнодушен. Се прави многу брзо, лесно и од евтини намирници...

БАПСКИ КОЛАЧ ЗА 10 МИНУТИ: Со џем, без јајца, мек и...

Кога немате многу време или едноставно, не ви се останува во кујна со часови за да приготвите еден колач, тогаш сетете се на овој...

СЕ ТОПИ ВО УСТА: Едноставен колач со гриз и џем за...

Се подготвува за 25 минути многу брзо и лесно, а вкусот ќе ве воодушеви. Никој не се задржал само на едно парче, па и...

Старински колач „ШУСТЕР ПИТА“, најсочниот воздушен колач, поубав е од штрудла

Од овој колач се сечат мали правоаголни парчиња, како што се сечат ледените коцки. Така е највкусен и до израз доаѓаат сите негови слоеви....

ПОДОБАР КОЛАЧ НЕ ПОСТОИ: ред тесто, па ред џем, па се...

Кога еднаш ќе го пробате, повеќе никогаш нема да направите друг колач. Јас го правам во секое време кога ќе ми се пријаде нешто...

МАНАСТИРСКИ ПОСЕН КОЛАЧ БЕЗ КАПКА МАСЛО: Едноставен и евтин, но многу...

Не можам со сигурност да тврдам дека овој колач се приготвува во манастирите, но според едноставните состојки и посниот облик на колачот, верувам дека...

Сочен колач со гриз и џем кој ќе ве натера да...

Рецепт на Бојана Цветковиќ од Бокина Кујна. Сочен колач со гриз и домашен џем кој ќе ве остави воодушевени од вкусот. Се подготвува за 25...

Да не се заборават старинските рецепти: “Пекмезуша” – како што ја...

Фотографија и рецепт на Злата Рибиќ Малку наликува на медено срце и по вкус и по изглед. Подолу има уште еден рецепт со видео, речиси...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"