Дома Тагови колач без шеќер

Таг: колач без шеќер

БРЗ И ЕВТИН КОЛАЧ БЕЗ ТРОШКА ШЕЌЕР: Се прави буквално за...

Кога немате време а потребно е да направите нешто многу вкусно, декоративно, а сепак да биде домашно, тогаш ова е вистинскиот рецепт за вас....

ДИЕТАЛЕН КОЛАЧ БЕЗ БРАШНО, ШЕЌЕР И МАСЛО: Многу едноставен, здрав и...

Здраво на сите, јас сум Ебру од Турција и со вас сакам да го споделам рецептот за овој вкусен, но пред сè здрав колач....

ЧОКОЛАДЕН КОЛАЧ БЕЗ ШЕЌЕР, МАСЛО И ЈАЈЦА: Се приготвува за 5...

Колачов секој што ќе го проба - се воодушевил. Можеби навидум се чини за многу едноставен, но еднаш откако ќе го направите ќе се...

ЕМ ВКУСЕН ЕМ ДИЕТАЛЕН: Колач без брашно, шеќер и масло –...

Рецептот за овој прекрасен колач ни доаѓа од нашата драга членка Јелена Шарац, која овојпат сподели многу лесен и едноставен рецепт за здрав колач...

Ако имате 5 минути – направете го овој колач: без шеќер...

Се приготвува неверојатно брзо и едноставно, а добивате совршен вкус. нема да ви се верува што сте направиле за толку кратко време и со...

Посен колач без шеќер: Гриз, кокос и 15 минути подготовка

Овој посен колач без шеќер просто ќе го обожавате, бидејќи се подготвува за минута време, а неверојатно е вкусен. Потребни состојки: 2 чаши од јогурт (180...

Домашен колач за дијабетичари

Потребни состојки: 1 шолја овесни снегулки 1 шолја ржано брашно 1 шолја кисело млеко 1 шолја мелени ореви 100 г кокосово брашно 1 лажица интегрален (кафеав шеќер) 1 шолја мелени бадеми 4...

Колач без брашно и шеќер, светски хит: многу добар рецепт!

Потребни состојки: 4 јајца 2 портокали 200 г ореви или бадеми или лешници или кокос 1/2 лажичка сода бикарбона За фил: 100 г црно чоколадо 200 мл неутрална павлака за готвење Постапка: Портокалите...