Дома Тагови колач без печење

Таг: колач без печење

Брз колач без печење со гриз и пудинг- 10 години е...

Значи за сите љубители на кремасти колачи! Нема подобар од овој! Потребни состојки: 250 г бисквити за подлога за бел крем: 1 литар млеко 5 големи лажици шеќер 7 до...

Многу едноставен колач кој не се пече, а со вкусот ме...

Потребни состојки: Готови кори за розен торта За крем од ванила: 1,5 литар млеко 4 пудинг од ванила 10 супени лажици шеќер 250 г путер-маргарин 250 г шеќер во прав 1 лимон...

Чоколадна торта од 4 состојки која не се пече, за само...

Потребни состојки: 250 г мелени бисквити плазма 100 г путер 400 г нутела или некој друг еурокрем 500 г крем сирење Филаделфија, или друго несолено сирење Постапка: Соединете го путерот...

Апсолутно совршенство: ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ НЕПЕЧЕНИ КОЛАЧИ

Потребни состојки: 300 г плазма или петит кекси 4 пудинзи со вкус на ванила 2 лажици густин 12 чажици шеќер 1 литар млеко 1 кесичка желатин 1 пакување од 450 г...