Дома Тагови колач без печење

Таг: колач без печење

Четири кремасти и сочни колачи кои ќе ве пленат со вкусот,...

I РЕЦЕПТ - Сочен и кремаст колач со гриз кој не се пече. Вкусен колач без печење. Потребни состојки: 600 мл млеко, 6 лажица...

Највкусната и најубавата торта во светот – без печење, со пишкоти,...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – најубавата торта во светот без печење. Тортата се приготвува брзо и едноставно: се редат пишкоти натопени...

Евтин, едноставен, брз и многу вкусен колач без печење – совршена...

Рецепт и видео презентација на Том Филос – Брз и многу вкусен колач без печење Навистина едноставен колач со богат вкус. Сите состојки ги ставате...

Плазма колач со банани и чоколадо – многу едноставни коцки, без...

Лично, јас сум поголем љубител на овошното колачи и преливи, меѓутоа, познавам луѓе кои не ги сакаат црвените – овошни колачи и главно ги...

Татко ми го правеше овој колач за 15 минути, без печење!...

Потребни состојки: 1 литар млеко 7 лажици шеќер 4 белки 8 лажици гриз За пудинг: 1 литар млеко 2 пудинг од ванила 8 лажици шеќер 4 жолчки 2 шлаг пена Малини Бисквити Постапка: Наредете ги бисквитите на дното...

Брз колач без печење со гриз и пудинг- 10 години е...

Значи за сите љубители на кремасти колачи! Нема подобар од овој! Потребни состојки: 250 г бисквити за подлога за бел крем: 1 литар млеко 5 големи лажици шеќер 7 до...

Многу едноставен колач кој не се пече, а со вкусот ме...

Потребни состојки: Готови кори за розен торта За крем од ванила: 1,5 литар млеко 4 пудинг од ванила 10 супени лажици шеќер 250 г путер-маргарин 250 г шеќер во прав 1 лимон...

Чоколадна торта од 4 состојки која не се пече, за само...

Потребни состојки: 250 г мелени бисквити плазма 100 г путер 400 г нутела или некој друг еурокрем 500 г крем сирење Филаделфија, или друго несолено сирење Постапка: Соединете го путерот...

Апсолутно совршенство: ЕДЕН ОД НАЈУБАВИТЕ НЕПЕЧЕНИ КОЛАЧИ

Потребни состојки: 300 г плазма или петит кекси 4 пудинзи со вкус на ванила 2 лажици густин 12 чажици шеќер 1 литар млеко 1 кесичка желатин 1 пакување од 450 г...