Дома Тагови Кокос коцки

Таг: Кокос коцки

КОКОС КОЦКИ КАКО СНЕГУЛКИ: Зимски колач кој лесно и брзо се...

Кокос коцките со првиот залак ќе станат вашиот омилен колач. Десертите со кокос се омилени, а најпознати се рафаело топчињата. Ако сте љубител на...

ЕВТИН КОКОС КОЛАЧ: Излегува многу, се прави брзо и лесно, а...

Денес со вас споделувам рецепт за еден прекрасен колач. Се прави многу едноставно и брзо, а резултатот е мек, кремаст и вкусен десерт кој...

РАФАЕЛО КОЦКИ ЗА 20 МИНУТИ: Толку вкусни и лесни, се топат...

Љубителите на кокос ќе уживаат. Многу лесен колач, може да го изедете без грижа на совест. Рецептот е класичен, ќе се изненадите дека вкусшност...

ОДЛИЧНИ КОКОС КОЦКИ: Супер сочни, брзи и лесни

Фин колач кој потсетува на „чупавците“. Рецептот е од книгата „Моите најдобри колачи“ со таа разлика што овде се намалени количините за помал калап. Потребни...

Снежни бели кокос коцки за 15 минути – фантастичен колач со...

Постапката за приготвување на овој колач е многу едноставна, а истата можете да ја погледнете подолу, под пишаниот рецепт. Потребни состојки: 100 г мелени биксвити 150 г...

БРЗИ КОКОС КОЦКИ со бисквити, готови за 15 минути

Коцки кои брзо се приготвуваат со вкус на кокос. Потребни состојки: 800 г бисквити За фил: 2 литри млеко 300 г шеќер 3 ванилин шеќер 200 г густин 200 г кокос 200 мл...

Морав да ги направам 2 пати во 2 дена – на...

Потребни состојки: За кора 6 белки 250 г шеќер 50 г кокосово брашно 100 г брашно 1/2 прашок за печиво 200 мл млеко За фил: 6 жолчки 2 пудинг од ванила 4 лажици брашно 15 лажици...