Дома Тагови кисели краставички

Таг: кисели краставички

ОВА Е НАЈВКУСНАТА ПИЛЕШКА САЛАТА: Не може нашата куќна слава да...

„Нашата куќна слава не може да помине без пилешка салата... Уште од септември почнаа да ме прашуваат дали и оваа година ќе ја правам...

КИСЕЛИТЕ КРАСТАВИЧКИ СЕ БОГАТСТВО ЗА ЗДРАВЈЕТО: Го штитат црниот дроб, го...

Малкумина се оние кои не ги сакаат киселите краставички, а речиси и да нема такви. Киселите краставички доста често се на менито поради нивниот...

ЗИМНИЦА ГОТОВА ДОДЕКА ДА ТРЕПНЕТЕ: Домаќинките открија како се закиселуваат краставичките...

Овој рецепт кој ќе го прочитате во продолжени ќе ви овозможи за само два дена да ги закиселите свежите краставички и да добиете перфектно...

Никогаш не ја фрлајте водата од киселите краставички, може да ви...

Никогаш не ја фрлајте течноста од маслинките, може да заштедите многу, а има и богати микронутриенти. Откога ќе се изедат киселите краставички, најчесто секогаш...

15 употреби на водата од кисели краставички за кои многумина не...

Дали ги сакате киселите краставички? Водата од киселите краставички е здрава и можете да ја користите во разни цели. За максимални ефекти се пие мала...

Кисели краставички во тегла – вкусна и здрава зимница, готова за...

Ова е рецепт на мајка ми. Потребни состојки: 5 кг краставички 1 литар алкохолен оцет / или 600 мл 2 литри вода / или 2.5 литар вода ако...

Сокот од краставички ми помогна да решам многу други проблеми: еве...

“Имав предизвик: 7 дена пиев сок од кисели краставчки: Резултатот беше неверојатен, еве што ми се случуваше секој следен ден.” “Редовно трчам на маратони, но...

Не го фрлајте солилото од киселите краставички – овие 3 причини...

Киселите краставички одлично прилегаат во сендвичите и го подобруваат вкусот на бројни салати. Проширете ги вашите хоризонти па во своите кулинарски дела вклучете ја и...

Одличен рецепт за посна торта со туна и крекери – идеална...

Потребни состојки: 1 конзерва туна (180 г) 150-200 г маргарин 200 г посен мајонез 1 лажица мајонез 300 г посни крекери 50 г печен сусам 2 кисели краставички 2 варени моркови 2 варени...

ПОСНО: Сочна и едноставна салата со компир, морков и кисели краставички

Салатата е сонча, зеленчукува со многу добар вкус кој исто така, е заситен. Намирниците речиси сите ги имате, единствено нешто што можеби ќе треба да...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"