Одличен рецепт за посна торта со туна и крекери – идеална за слави и предјадење

Потребни состојки:

1 конзерва туна (180 г)

150-200 г маргарин

200 г посен мајонез

1 лажица мајонез

300 г посни крекери

50 г печен сусам

2 кисели краставички

2 варени моркови

2 варени моркови

1 кисела пиперка

50 г печени кикирики

200 мл солило од киселите краставички

Деталите погледнете ги во видеото:

Претходна статијаПЕСОК ТОРТА без маргарини и без печење, брза и посна варијанта
Следна статијаНе го фрлајте солилото од киселите краставички – овие 3 причини ќе ве изненадат