НАЈДОБРИОТ ПРИРОДЕН ЛЕК ЗА БЕЛИ ДРОБОВИ: Добитна комбинација од две состојки ќе се ослободи од кашлицата за 3 ДЕНА! Сварете банана и потоа додајте мед, ќе добиете неверојатен лек за белите дробови, погледнете го рецептот подолу.

Третманот на хронична кашлица и бронхитис отсекогаш бил проблематичен, дури и за традиционалната медицина.

Сепак, еден домашен лек содржи некои од најмоќните состојки, кои ги смируваат грлото и белите дробови, а можат да излечат кашлица и бронхитис за кратко време.

Благодарение на карактеристиките на медот и бананата, кои се главните состојки на овој рецепт, ќе можете да го дадете овој лек не само на возрасните, туку и на децата. Во исто време, ќе го пиете лекот и ќе уживате во неговиот вкус.

Со помош на оваа алатка ќе се ослободите од болки во грлото, силна кашлица, па дури и стомачни проблеми. Еве што ви е потребно:

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

400 мл зовриена вода,
2 зрели банани со средна големина,
2 лажици мед.

ПОСТАПКА:

Испасирајте ги бананите во кашеста смеса, ставете ја во тенџере и додајте зовриена вода. Промешајте и оставете ја смесата да отстои 30 минути. Кога ќе се олади додајте го медот.

Важно е медот да се додаде на крајот, за да не ги изгуби сите важни својства при високата температура.

УПОТРЕБА:

Земајте по 100 мл од ова средство четири пати на ден (вкупно 400 мл на ден). Количината дадена во рецептот е доволна за еден ден, а следното утро можете да подготвите свежа доза.

Пред употреба можете малку да го загреете напитокот колку да се замлачи, но не и да врие. Ќе почувствувате олеснување во рок од три дена. Иако овој напиток на многумина им помогнал, не заборавајте претходно да се консултирате со вашиот лекар.