Дома Тагови кафе

Таг: кафе

Коскени шилци – симптоми и превенција

СИМПТОМИ -вкочанетост или болка во вратот или грбот, боцкање и шилци во вратот, рацете или дланките -вртоглавица, главоболка, отежнато одржување на рамнотежата Речиси сите ние некогаш сме...

ВРВНО ЗАДОВОЛСТВО: од обични состојки добиваш колач за врвно задоволство

Потребни состојки: 6 жолчки 250 г шеќер 3 лажици вода 1 шолја за кафе масло 100 г брашно 2 лажици густин 1 прашок за печиво 2 лажици какао 6 белки за снег 500 мл...

Како да знаете дека сте нагазиле или сте испиле нешто, кое...

Човек што нагазил на црна магија, кој изел или испил нешто во кое била ставена магија, може често да чувствува болка во желудникот, да...

Еуфорија од кофеин: која количина е дозволена и во кои намирници...

Стимуланси се соединенија кои ја подигаат состојбата на будност. Тоа е збир од соединенија кои природно се наоѓаат во некои намирници (кофеин, теобромин, теофилин),...

Две голтки и готово: овој напиток ќе ги изгори сите вишок...

Иако повеќето луѓе овој период не се грижат многу за килограмите, сепак има и такви кои сакаат да бидат здрави и во форма. За...

Ина: Овој напиток ме подига од постела кога сум настината –...

Рецептот е народен, индиски. Ако ви се случи навистина да бидете многу настинати и со температура, а мора да станете зошто пред вас е тежок...

Содата и кафето прават чудо – мазно лице без дамки и...

За отстранување на влакненцата од лицето и телото (причините за нивното постоење се различни: генетика, хормонско пореметување, употреба на орални контрацептивни средства....) потребни се...

Можеби имате покачен холестерол поради штитната жлезда

Тироидната жлезда е ендокрина жлезда која се наоѓа во предниот дел на вратот. Таа произведува два важни хормони - тироксин и тријодтиронин, кои влијаат...

Собрал желади, ги сварил и добил лек за болест на денешницата

Дали знаевте дека желадот има лековити својства? Дознајте како да направите напиток кој ја лекува штитната жлезда. Од желад можете да направите напиток сличен на...

Ако секој ден користите една иста канцелариска шоља за кафе фрлете...

Сите сакаме да пиеме кафе за време на работа или на пауза, сеедно. Шолјата најчесто ја миеме во кујната или во тоалетот, но таквото...