Дома Тагови јогуртни погачици

Таг: јогуртни погачици

БРЗИ ПОГАЧИЦИ СО ПЧЕНКАРНО БРАШНО, МЕКИ КАКО ПАМУК: Без квасец, за...

Ова се турски погачици со пченкарно брашно и малку јогурт или кисела павлака. Се приготвуваат без квасец, па за нивна подготовка нема да потрошите...

Тестото полијте го со јогурт и оставете го да стасува, ќе...

Вакво нешто сигурно не сте пробале досега, ова е нов мајсторлук излезен од кујната на Валентина Машкович. Сите што ги пробаа погачиците се воодушевија...

Ако ви треба „спас“ рецепти за ненадејни гости, овие печива се...

Вака брзо приготвена пита ќе ве cпаси во секоја ситуација. Ви ја предлагам оваа пита со фил од месо, но секако, вие можете да...

Без чекање, без јајца, без квасец: брзи јогуртни погачици за 15...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со што сакате, а откако ќе ги обликувате се ставаат во рерна веднаш, без да ги...

Пченкарни погачици меки како душа, без квасец со мерки на чаша...

Рецепт и видео прилог на Gala Food – пченкарни погачици без квасец. Се печат 15 до 20 минути, а чашата за мерење е од 150-200...

Нема чекање, нема јајца, нема квасец – Брзи јогурт погачици валкани...

Неверојатно меки и вкусни. Можете да ги полните со било што по ваш вкус и одат веднаш во рерна штом се направат. Нема чекање, нема...

Меки и превкусни: Брзи полнети погачици со јогурт

Меки се како душа, превскусни. Потребни состојки: 2 чаши јогурт (чаша од 200 мл), 2 чаши масло, 2 прашок за печиво, 2 лажички сол, 7 чаши брашно, малку вода за натопување...

Брзи јогурт погачици со сусам – меки како душа, се топат...

Ова се брзи погачици валкани во сусам, имаат предобар вкус. Неверојатно се меки и вкусни. Можете да ги полните со било што, а се печат...