Дома Тагови јогуртен колач

Таг: јогуртен колач

Колач на чаша со мак, брз и едноставен!

Фото и рецепт: Јадранка Јурчевиќ Потребни состојки: Мерка е јогуртна чаша 2 чаши јогурт 2 чаши шеќер 2 чаши брашно 2 чаши гриз 1 чаша масло 5 лажици мак 1 прашок за печиво Постапка: Сите...

Јогуртен колач со вишни: имам повеќе рецепти, но овој е најдобриот,...

Фото и рецепт: Нермина Јордамовиќ Имам повеќе рецепти за овој колач, но токму овој е навистина најдобриот и со структурата а и вишните не пропаѓаат...