Дома Тагови јогуртен колач

Таг: јогуртен колач

ЈОГУРТЕН КОЛАЧ СО ОВОШЈЕ ОД КОМПОТ: Лесен, освежителен и евтин колач,...

Уште едeн во низата варијанти на едноставни колачи кои лесно можеме да ги подготвиме и по напорниот работен ден, готвење ручек и останати обврски....

KOЛАЧ СО 1 ЈАЈЦЕ И ЈОГУРТ: Измешајте ги состојки, излејте и...

Ако сакате да направите нешто здраво, а многу вкусно, овој колач нема да ве изнрвери. Ако се храните здраво, слободно направете си го овој...

ЈОГУРТЕН ХИТ КОЛАЧ СО КАЈСИИ: Истовремено е кремаст и сладок и...

За подготовка на овој колач потребни ви се само 6 состојки. Овој јогуртен колач со кајсии е вистински летен хит кој треба да го...

БРЗ КОЛАЧ СО ПАВЛАКА БЕЗ КАПКА МАСЛО: Ако немате време, а...

Рецепт на Даниела Башиќ-Ванилица. Доколку немате време за правите некои од класичните колачи, а ви се најавиле гости кои сепак сакате да ги воодушевите...

Најздравиот и најдиеталниот десерт што можете да го направите од 3...

Ако немате време за готвење, а сепак сакате со нешто вкусно и здраво да се засладите, овој рецепт е вистинскиот за вас. Овој колач...

ЈОГУРТЕН КОЛАЧ ЗА 2 МИНУТИ ОД 3 СОСТОЈКИ: Без шеќер, без...

Овој рецепт одлично ќе ви дојде секојпат кога немате доволно време. Јогуртниот колач се приготвува за само две минути, а ко се исклучи печењето...

Јогуртна торта од 3 состојки: Само мешате сè и печете –...

Кога надвор е многу топло сите сакаме некој убав десерт кој ќе нè освежи. Јогуртната торта е вистинското решение. Не треба да стоите долго...

Многу вкусни, едноставни и брзи овошни јогурт коцки, без печење

Овошни јогурт коцки, без печење, ова е исклучително едноставен, брз и многу вкусен десерт. Можете да го приготвувате многу често, бидејќи за негово приготвување...

Без брашно и без масло – малку калории, но многу вкусен...

Рецепт и видео прилог на Тубаба од Nefis Sanal Lezzetler: Кремаст јогуртен колач Многу ќе ви се допадне вкусот на овој колач. Овој рецепт е...

Колач без вагање и мерење: јогуртен колач со малини

Потребни состојки: 4 јајца 1,5 шолја брашно 1 шолја шеќер 1 ванилин шеќер 1 шолја јогурт ½ шолја масло ½ прашок за печиво 1 лимон- рендана кора 350 г малини Постапка: Како мерка користете една...