Дома Тагови јакнење на имунитет

Таг: јакнење на имунитет

ЛУК, МЕД И ЛИМОН: Моќна мешавина кој секој треба ја направи...

Превенцијата е најважна, но за жал сè помалку се говори за здравиот стил на живеење и преземањето на превентивни мерки за јакнење на одбранбениот...

Отсега почнуваме да јадеме МЕД со ѓумбир, лимон, куркума и црн...

„Дали и вие си го приготвувате овој лековит препарат од мед, ѓумбир, лимон, куркума и црн пипер? Ако не, тогаш време е да започнете,...

Драгоцен лек кој многумина го испробале – Одличен за зајакнување на...

Болестите можат краткорочно да ја сменат кpвната слика, па дури и обична настинка или инфекција во телото, се прикажува со зголемени вредности на бели...

Секое утро треба да го земате ова за да имате силен...

Според д-р Грујичиќ брзото закрепнување после прележување на вирусот во голема мера зависи од силниот имунитет. Таа во една емисија раскажа дека боледува од...

ДОМАШЕН СИРУП ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА ИМУНИТЕТОТ: Преку цела зима го јадеме...

Ова е наш домашен, традиционален начин за зајакнување на имунитетот кој го спроведуваме веќе со години. Сè е природно во овој домашен производ, а...

Билкарот Мартин Најдовски за читателите на НМД: Зајакнете го имунитетот со...

Мартин Најдовски е познат билкар од Велес кој неодамна ја издаде својата прва книга „Даровите на големата Мајка Природа“. Читателите на НМД.мк со задоволство...

Го користат во сите женски манастири и затоа се секогаш здрави...

Сите овие билни растенија се богати со лековити својства што ги потврдија многу генерации, а со кон.сумирање на овој е ликсир ќе можете да...

Ништо поздраво не сте пробале: Витаминска бoмбa која ќе ве натера...

Овој природен рецепт ќе ве натера да заборавите одење во аптека. Станува збор за 100% природен лек кој се подготвува од 3 состојки кои...

СМЕСА СО МЕД: против бактерии и вируси, за подобра циркулацијата и...

Медот е познат во народната медицина со векови, а благодарение на неговиот состав, тој отсекогаш се сметал за света храна и едно од најважните...

Домашен лек за јакнење на имунитетот: Витамински еликсир со кој сите...

Рецептот за оваа мешавина за зајакнување на имунолошкиот систем е веќе доста познат кај народот и доста се пишува за него, но тоа не...