Дома Тагови јафа торта

Таг: јафа торта

ЧОКОЛАДНА ЈАФА ТОРТА: За 15 минути е готова, многу вкусна и...

Кога немам многу време да поминувам во кујна, а сакам нешто вкусно и декоративно за различни поводи, тогаш набавувам готови кори и веднаш за...

Не сум јадела поубав колач: Пишкоти, јафа кекси и крем бананчиња...

Отсекогаш сум ги сакала непечените колачи поради тоа што имаат многу кремаста структура и се многу вкусни. Покрај тоа не вклучувате рерна и ги...

ЈАФА КОЛАЧ: Од неколку состојки, без печење, брзо, вкусно, за чиста...

Има повеќе рецепти за Јафа колачи, но овој рецепт сите ми рекоа дека им е најубав, а пријателките и сосетките веднаш ми побараа рецепт...

ЈАФА ТОРТА БЕЗ ПЕЧЕЊЕ: Се прави за 15 минути, многу вкусна

Рецепт и видео презентација на Беба од бебина кујна – Јафа кекс торта. Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура....

Јафа кекс торта без печење, а се прави за 15 минути

Рецепт и видео презентација на Беба од бебина кујна – Јафа кекс торта. Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура....

Јафа торта без печење, содржи разни бисквити и шлаг со глазура

Многу вкусна, брза и едноставна за приготвување. Потребни состојки: 500 мл слатка павлака 250 г јафа бисквити или ресани 200 г кекси по ваш избор 100 г петит бисквити малку...

Најдобрата торта без печење што сум ја пробала! Сите побараа уште...

Веднаш ја направив и сите што ја пробаа беа воодушевени од оваа торта без печење. Вкусна, непечена торта со малини или некое друго овошје, по...