Дома Тагови јаболко

Таг: јаболко

СЕКОЈА ЕСЕН БАБА МИ ГО ПРАВИ ОВОЈ ЧАЈ: Ниедна болест не...

Ова е домашен лек за одбрана од виpycи и инфекции, а делува така што го зајакнува имунолошкиот систем. Овој стар рецепт се користел многу...

СОВЕТ ОД СТАРИТЕ СЛОВЕНИ: Кое дрво треба да се засади покрај...

Старите Словени живееле во хармонија со природата од која добивале храна и лекови, па дури и денес експертите сметаат дека треба да се засадат...

БИДЕТЕ ЗДРАВИ: Направете ден за чистење на организмот еднаш месечно со...

Секој човек, колку и да е здрав, а особено доколку има некоја хронична болест или е склон на болести, треба да изврши де-токс ден...

Секој ден јадете по три јаболка и секоја недела топете по...

Ова овошје треба да се јаде секој ден пред да појадувате, ручате, вечерате...Јадењето на едно јаболко во денот помага да останете здрави, а три...

Благодарение на жена ми сега редовно ги празнам цревата и немам...

Со овој напиток кој содржи јаболко и ленено семе успеав редовно да ги празнам моите црева. Рецептот случајно го дозна сопругата од некоја нејзина пријателка...

Мармалад од јаболка

Фото и рецепт: Емилија Илијовска Едно јаболко дневно го јакне имунитетот, а покрај свежото јаболко, одлично оди и мармалад од истото со топло чајче во...

Против карцином: секое утро пијте го овој напиток

Морковот го подобрува видот, делотворно делува против карцином а кожата ја прави млада и здрава.  Ова е рецепт за долг живот, а се прави од...

Салото на стомакот се топи и остануваат само плочки –моќен напиток:...

Кога Питер Карвел на Јутјуб каналот го објави рецептот за приготвување на фантастичниот напиток за слабеење, сите полудеа по него! Станува збор за рецепт кој...

Кралски појадок, Смути за блескава кожа

Кељ е намирница која не сме навикнале да ја консумираме сирова, но неговите листови се како млада блитва или спанаќ, кои во сиров облик...

Рамен стомак за само 1 ноќ – еве што треба да...

Освен што ќе имате рамен стомак само за 24 часа, овој режим ќе ве прочисти од сите токсини. Ако наскоро имате некаква забава, социјален настан...