Дома Тагови излеана пита со тиквички

Таг: излеана пита со тиквички

Питата излезе толку вкусна, сите се сладевме од неа, мека-памук, сега...

Денес за појадок одлучив да спремам нешто евтино, брзо и вкусно, а питата која ја запишав во тефтерот пред некое време ми се погоди...

Брза излеана пита со тиквички, едноставна, а многу вкусна, одлична за...

Рецепт со видео прилог на Том Филос. Рецептот е одличен, без грешка! Искористете ја сезоната на тиквичките и пригответе брз, а здрав и вкусен оброк...