Дома Тагови инсулин

Таг: инсулин

Д-Р ЧУБРИЛО ГО PAЗБИ МИТОТ ЗА ЈАБОЛКОВИОТ ОЦЕТ: вака се пие...

Кога храната не се вари правилно, таа подлежи на размножување на бактерии, габи или паразити, микроорганизми на кои им одговара таква средина за живот....

Совети за дијабетичари и оние кои не сакаат да се разболат:...

Предавање на д-р Иван Павловиќ Неумивакин, доктор по медицински науки и професор: Совети за дијабетичари и оние кои не сакаат да се разболат од...

Личната приказна на Зоран, како се ослободил од дијабетесот, инсулинот и...

На Зоран Зовко од Бријег пред седум години му дијагностицирале дијабетес и висок притисок, но со помош на сирово овошје и зеленчук (подолу има...

Киселото млеко во комбинација со сода го лекува дијабетесот за само...

Комбинацијата од киселото млеко заедно со сода бикарбона, во народната медицина одамна се познати како лек за шеќерна болест. Дијабетес мелитус е хронична состојба која...

Нема веќе малтретирање, доктор пронајде лек со лути пиперки за дијабетес:...

Познато е дека дијабетесот е една од најчесите и најсериозните болести на денешницата. Оваа болест е опасна по животот, бидејќи со текот на времето започнува...

Загадувањето ќе го зголеми бројот на дијабетичари: Ако ви се случуваат...

Истражувањето покажа дека и загаденоста на воздухот придонесува за појава на воспалителни процеси во организмот, како и до намалување на производството на инсулин. Поголем ризик...

Дали јадете банани на празен стомак? Експертите советуваат дека тоа е...

Наутро е најдобро да се јаде овошје, бидејќи тоа многу подобро се дигестира кога не се комбинира со друга храна. Овошјето е идеално да...

Дијабетичарите почнаа да го пијат секој ден: Чај кој го регулира...

Листот од смоква одамна е познат по своите лековити својства – лекува бронхитис, брадавици, цироза на црн дроб, висок притисок, кожни проблеми и чирови....