Дома Тагови хороскоп

Таг: хороскоп

Неделен хороскоп 18 – 24.12.2017

Овен Обврските на работното место нема да ви се намалат до следната работна недела, но уште во средината на периодот ќе се види резултатот од...

Шанса да дојдат до ПАРИ следниот месец имаат овие 3 хороскопски...

Близнаци Во периодот меѓу 12 и 21 ноември ве очекуваат унапредувања во кариерата кои ќе водат кон зголемено богатство и моќ. Патувањата кои ќе се случат...

ГОЛЕМ ЖЕНСКИ ХОРОСКОП: Кој маж не е за вас, а кој...

Во овој хороскоп детално ви објаснуваме кои мажи треба да ги избегнувате, а со кои е пожелно да влезете во врска. Овен  Вие и љубовта: За...

ХОРОСКОП И ПАРИ: Колкаво богатство му следува на вашиот хороскопски знак

Овенот заработува пари, но во склад со тоа, вложува големи напори за да ги оствари своите материјални цели. Силата на неговиот карактер мора да...

На овие 3 хороскопски знаци зимата им спрема нешто ГОЛЕМО

Водолија Припадничките на овој знак имаат најголеми шанси да ја официјализираат својата врска или да дознаат дека ќестанат мајки. Најстудените месеци во оваа година ќе бидат особено поволни кога станува збор за семејнитеврски. Овој период е особено плоден за започнување на сериозна врска, додека пак за паровите кои се долго времезаедно е совршено време да го кажат судбоносното ДА. Рак Зимата ќе биде посебно поволен период кога се во прашање љубовните врски на најемотивниот знак вохороскопот.  Раковите конечно ќе можат да се извлечат од лошата врска или пак ќе официјализираат нешто што долго гопосакувале. Нежните и емотивни Ракови копнеат за брак и верен партнер, па во текот на зимата ќе запознаат токму некојтаков.  Доколку веќе подолго време размислувате за некој воздушен знак, во текот на јули ве очекуваат незаборавнимоменти кои ветуваат сериозна врска. Лав Иако огнените Лавови мислат дека нивното време да се смират сè уште не пристигнало, зимава тоа ќе се смени.Во текот на зимата нивната комплицирана ситуација конечно ќе се реши и нештата ќе биде многу појасни. Јануари и февруари се нивни месеци и ќе им донесат многу насмевки и љубов, но и понуди за брак. За Лавовитекои се во врска подолго време, ова е вистински момент да кажат ДА, или барем да размислат за тоа, додека ониекои се сами можат да очекуваат љубов на која нема да можат да ѝ одолеат.

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"