Дома Тагови хороскоп

Таг: хороскоп

ЗА ЖАЛ – овие ТРИ хороскопски знаци ги следи лоша среќа

Девица Претставниците на овој знак умеат да ги решаваат проблемите на блиските, но многу ретко стигнуваат до решавање на своите. Животот постојано ги изненадува непријатно –...

На некој ќе му се исполни сонот, вели хороскопот за утре

Овен Избрзани сте и премногу емотивни. Желбата ви да направите се за кратко време. Ориентирајте ги напорите кон секојдневните обврски и не би требало да...

Дали и колку е штетен оралниот секс?

Откако беше откриена причината за заболувањето на Мајкл Даглас од рак на грлото,​секс-едукаторот, Џастин Хенкок ги објасни ризиците и најдобрите начини за заштита. Многу е...

Дали сте еден од трите НАЈПРИВЛЕЧНИ хороскопски знаци?

Шкорпија Шкорпијата е најсексапилниот знак од сите зодијачки знаци. Доколку некогаш сте запознале шкорпија, знаете дека таа има неодолива моќ на привлекување. Мистеријата со која...

Кој кого не поднесува во хороскопот: На Лавот на нерви му...

Овен Овој знак е многу реален и цврсто стои на земја и најчесто го вознемирува Рибата, бидејќи има силна интуиција и невозможно е од неа...

Лажат СУШАТ – доколку вашиот партнер е еден од овие 3...

Ако не сте сигурни колку може да им верувате на своите пријатели, партнери и колеги, проверете дали се наоѓаат помеѓу 3-те хороскопски знаци кои...

Викенд хороскоп 23 – 24 декември

Овен Не заборавајте дека луѓето не се обврзани да го прават она што вие ќе го кажете и дека не може се да биде според...

Проблеми и конфликтни ситуации утре за овие три хороскопски знаци

Водолија На работното место ве очекуваат проблеми. Конфликт кој веќе долго време стои меѓу вас и вашиот претпоставен ќе дојде до својата кулминација. Наспроти тоа ќе...

Дневен хороскоп за среда 20 декември

ОВЕН Денеска ќе бидете окупирани од љубовта. Ќе ви се случи една фатална средба и ќе се заљубите во истата секунда. Само немојте веднаш да...

Дневен хороскоп за вторник 19 декември

Овен Денес ќе бидете нервозни поради неможноста да завршите некои планирани работи. Но нервозата може само да ви одмогне. Најдобро е да побарате помош од...