Дома Тагови ѓумбир и лимон

Таг: ѓумбир и лимон

Домашен лек за болно грло кој делува за неколку часа, се...

Колку често ви се случило наутро да се разбудите со непријатно чyвство во грлото кое при голтање малку како да ве гребе. Ова најчесто...

Ништо поздраво не сте пробале: Витаминска бoмбa која ќе ве натера...

Овој природен рецепт ќе ве натера да заборавите одење во аптека. Станува збор за 100% природен лек кој се подготвува од 3 состојки кои...

Замрзнатиот лимон е полековит од обичниот, еве како се користи

Лимонот е цитрусно јужно овошје. Елипсовидниот, жолт плод на лимоновото дрво се користи за кулинарски и некулинарски цели ширум светот, првенствено поради неговиот сок. Пулпата...

Лек од 3 состојки, лекува вируси, настинка и грип, го зајакнува...

Народен лек против сите вируси, исфрла 1200 различни пато-гени бактерии од телото. Толку е лековит што делува после првото консу-мирање. Ефикасното народно лекување против...

Никогаш нема да ви се верува кој беше предизвикувачот на мојата...

Постојат неколку видови на главоболки со различни симптоми и причини, а најчеста меѓу нив е мигрената. Луѓето кои страдаат од мигрена често не можат...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"