Дома Тагови гриз

Таг: гриз

Пита со готови кори која ќе ве освои по првиот залак

Вкусна пита со тиквички и сирење, одлична за секакви пригоди! Потребни состојки: 1 пакување готови кори, 5-6 тиквички, 500 г кравјо сирење, 5 јајца (3+2), 5 лажици кисела павлака (2+3), 1...

Пита со вишни и гриз – пробајте па ќе видите, нема...

Потребни состојки: За кора: кори за пита + вишни без семка За филот од гриз (мерка за шолја – оние чашки од јогурт): 2-3 јајца 2 течни јогурти 1...

Гриз пита со јогурт – гостите прашаа каде сме ја криеле...

Кога дојдоа гостите и ја пробаа оваа пита со гриз и јогурт, без воодушевени од вкусот и прашаа каде сме ја криеле досега :...