Кремаст колач кој се топи во уста! Потребни состојки за фил: 1 литар млеко, 7 лажици шеќер, 2 ванилин шеќер, 7 лажици гриз и 200 г кокос.

Потребни состојки за бисквит: 2 јајца, 200 г брашно, 2 лажици какао во прав, 1 прашок за печиво, 200 мл млеко, 100 мл масло, 100 г шеќер и 1 ванилин шеќер. Димензија на тепсијата 33х20 см

Постапка: Се пече на 180 степени првиот дел од бисквитот 5 минути, кога ќе се стави фил па вториот дел од бисквитот се пече уште 20 минути, најдобро да го погледнете видеото: