Дома Тагови грашок

Таг: грашок

Ручек со кој никогаш нема да погрешите – тоа го знам...

Нашиот денешен ручек, многу вкусен и сочен, останаа само празни чинии.. Потребни состојки: 960 г компир (компирите исечени на четвртини) 2 моркови (на кругови, 140 г) 1 главица...

Грашокот го сакам на сите начини, но овој рецепт ми е...

Потребни состојки: 500 г свеж или смрзнат грашок 1 поголем морков 1 китка магдонос 2 лажици масло 1 лажичка шеќер 1 лажичка мелен црвен пипер 2 лажици брашно сол, вегета по вкус Постапка: Морковот...

Протеини: еве што треба да јадете ако не внесувате месо кога...

Протеините се многу важни- нашето тело ги користи за изградба и раст на клетките. Сите знаат дека месото, јајцата и млечните производи се извор...

Дали и колку е здрава сировата храна, какви опасности ги демнат...

ЗА ИСХРАНАТА СО СИРОВИ НАМИРНИЦИ Прво малку вовед: Според Светската здравствена организација, 63% од сите смртни случаи во 2008 година во светот се должат на незаразните...