Дома Тагови главоболка

Таг: главоболка

Акупресура: Порта на рајот – за моментно бришење на главоболката

Симптомите на стресот се многубројни и непријатни. Главоболка, дигестивни пречки, несоница и нервоза се само некои од нив кои можете да ги решите за...

За слабокрвност: мелени ореви со мед и цимет – одлична комбинација!

Мелениот орев во комбинација со мед претставува одличен природен лек чија лековитост не може да се спореди ниту со најмоќните фармацевтски производи. Оваа вкусна комбинација...

Идеално за викендов: 48 часовен детокс на црн дроб, црева и...

Организмот на човекот е совршен механизам кој синхронизирано обавува милион функции. Некои органи покрај својата примарна функција имаат и исклучително важна задача-детоксикација на организмот. Денес,...

Главоболката ви открива што не е во ред со вашето здравје

Секој некогаш добива главоболка, а постои ефиксен трик за нивно решавање. Треба да јадете многу банани и да пиете многу вода. ​ Но овој трик не...

Машки водич низ женскиот ПМС

Предменструалните симптоми (ПМС) се реалност за секоја жена, но и за мажите. Тие понекогаш не веруваат и се убедени дека станува збор за фрустрации...

Како временската состојба влијае на здравјето

Променливите временски услови предизвикуваат мигрена, астма, кардиоваскуларни проблеми, несоница , вртоглавица па дури и психолошки нарушувања. Есента неодамна ни пристигна, па времето сега е најпроменливо,...