Дома Тагови главоболка

Таг: главоболка

Ако после јадење имате ГЛАВОБОЛКА, треба да направите лабораторија: овој симптом...

Главоболката може да биде примарна или секундарна, а сигнализира голем број болести, па лекарите предупредуваат секогаш да појде на преглед и да се направи...

Дали и вас денес ве боли главата? Не сте единствени, а...

Дека ризикот од појава на главоболка се зголемува со порастот на температурите, покажуваат бројни невролошки студии. Имено големата врелина предизвикува проширување на кр-вните садови...

Мигрената напредува во неколку фази, доколку ги препознаете можете да ја...

Порано се мислеше дека ненадејната појава на мигрена (cephalea) е резултат на абнормалното ширење на кр-вните садови во мозокот, но научниците од американската Фондација...

Спасете се од мигрената за 5 минути: Кога ќе го испиете...

Мигрените предизвикуваат болни главоболки кои можат да бидат проследени со непријатни симптоми. Од мигрена патат од 15 до 18% жени и 6 до 7% мажи....

Едноставен метод за брзо спуштање на високиот крвен притисок и смирување...

Овој едноставен метод ќе ве ослободи од главоболката и ќе ви го нормализира крвниот притисок за многу кратко време. Ако симате силни и неподносливи болки...

Мене ова веднаш ми делува за главоболка, пробајте, можеби ќе биде...

Како моментно да ја запрете главоболката. Чаша од овој напиток ќе ве спаси од мигрена! Луѓето кои патат од мигрена знаат дека ова е ужасна...

Ова е лек за сите можни болки на коски, зглобови, мускули,...

Знам дека малку е необичен овој лек, ама ние дома од кога памтам за себе го имаме дома, го прави мајка ми, го правела...

Природен лек за висок крвен притисок

Висок крвен притисок: денес речиси сите страдаат од овој сериозен проблем познат како хипертензија. Високиот крвен притисок може да доведе до различни здравствени проблеми како...

Природен лек за замастен црн дроб, болни црева, подуеност, циркулација и...

Потребни состојки: 300 г свеж ѓумбиров корен 100 г поленов прав (смелен) 500 г квалитетен мед Постапка: Кога ќе купувате ѓумбир внимавајте коренот да биде свеж и да не...

Се разболев од грип, лековите не ми помагаа – ова ме...

Сите ние најчесто трчаме до најблиската аптека штом ги почувствуваме првите симптоми на настинка или нè мачи главоболка. Меѓутоа, постои подобар, поприроден и поевтин...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"