Дома Тагови ѓеврек погача

Таг: ѓеврек погача

ПОСНА ПОГАЧА ПОМЕКА ОД ПАМУК: Една состојка прави да се топи...

Сигурно ќе сакате да си го запишете рецептот за оваа прекрасна посна погача која освен за посни слави и празници ќе ја правите и...

Памук мека жолта погача со кашкавал – се топи во уста

Додека се пече се шири примамлив мирис сè до кај соседите. Кој не би сакал сега да касне малку од тазе испечена, мека и...

ЃЕВРЕК ПОГАЧА: Секому му го препорачувам да го проба овој рецепт

Ова е многу познатата „Ѓеврек погача“ или уште позната како „Слоново уво“ поради круговите од тесто кое се редат прстенесто и до половина се...

Јогуртна ЃЕВРЕК погача, многу вкусна, брза и едноставна – штета е...

Ова е многу познатата „Ѓеврек погача“ или уште позната како „Слоново уво“ поради круговите од тесто кое се редат прстенесто и до половина се...

Најмеката лисната погача – однадвор крцкава, а внатре толку воздушеста и...

Во овој рецепт е прикажан рецепт за најмеката лисната погача. Однадвор е крцкаца, а внатре е толку воздушеста и мека како пена, се топи...

Погача СЛОНОВО УВО со сирење и јогурт – мека како душа

Ѓеврек погача - нешто највкусно! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 г брашно тип 500 (меко), 40 г свеж квасец, 1 јајце, 1 лажичка сол, 1 лажичка шеќер, 50 г маргарин, 250 мл млако млеко, 3...

ЃЕВРЕК ПОГАЧА со јогурт – би било штета да не пробатe...

За некои е Слоново уво-прекраснотија! ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 г брашно тип 500 (меко), 40 г свеж квасец, 1 јајце, 1 лажичка сол, 1 лажичка шеќер, 50 г маргарин, 250 мл млако млеко...

ЃЕВРЕК ПОГАЧА со јогурт (Слоново уво) – би било штета да...

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ: 600 г брашно тип 500 (меко) 40 г свеж квасец 1 јајце 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 50 г маргарин 250 мл млако млеко 3 лажици јогурт ФИЛ: 120 г маргарин 1...

ЃЕВРЕК ПОГАЧА со јогурт – би било штета да не пробате...

Многу вкусна погача, кај нас е омилена! Потребни состојки: 600 г брашно тип 500 (меко) 40 г свеж квасец 1 јајце 1 лажичка сол 1 лажичка шеќер 50 г маргарин 250 мл...