Дома Тагови домашни тулумби

Таг: домашни тулумби

Овие ТУЛУМБИ секому успеваат: сочни се и шупликави, секој залак се...

Некој ги сака крцкави и шупливи или сочни и месести, мали или големи, пржени или печени, потемни или посветли, но дефинитивно тулумбите се една...

СОЧНИ И ПРЕВКУСНИ: Ова е тајниот рецепт за најубавите тулумби

Некој ги сака крцкави и шупливи или сочни и месести, мали или големи, пржени или печени, потемни или посветли, но дефинитивно тулумбите се една...

МИНИ ТУЛУМБИ БЕЗ ЈАЈЦА: Им успеваат и на почетници, затоа сите...

Еден од најстарите колачи кои денес сè уште се приготвуваат. За да направите совршени тулумби, мора да знаете колку маслото за пржење треба да...

Најубавите ТУЛУМБИ се пржат во ладно масло: За секоја нова тура,...

Овој рецепт за тулумби во ладно масло го знам 1968 година, всушност стар е колку мене, па затоа го сметам за „оригинален“. По овој...

МИНИ ТУЛУМБИ СО ГРИЗ, не се многу слaтки и без варење...

Многу се едноставни, брзи и лесни, им успеваат и на почетници. Овие тулумби се приготвуваат на сосем поинаков начин од класичните. Не се вари...

Тулумби во ладно масло е полн погодок: од оваа смеса излегуваат...

Од оваа смеса излегуват ама баш многу тулумби, преку 60 сигурно ако се големи, а ако се помали 70-80 може и повеќе парчиња. Ги...

НАЈЛЕСНИОТ РЕЦЕПТ ЗА ТУЛУМБИ: Можат да ги направат и аматери, а...

Крцкави однадвор, а пливаат во вкусниот сируп! Тулумбите се вкусен и „силен“ десерт, а честопати домаќинките одбегнуваат да ги направам, мислејќи дека постапката за нивното...

Убедливо најдобриот рецепт за сочни и крцкави тулумби кои се топат...

Тулумби – однадвор крцкави, одвнатре меки и сочни, се топат во уста, детален рецепт со сите тајни постапки. Најомилената слатка кај нас, покрај баклавите и...

Тулумби како од слаткарница, ама се уште поубави затоа што –...

Фото и рецепт: Родна Трпеска – убави тулумби. Потребни состојки: 500 мл вода 6 лажици масло 400 г брашно 6-7 јајца за шербет: 1 кг шеќер 500 мл вода ½ лимон – сок Постапка: Најпрво...

Домашни тулумби, толку вкусни што не можете да престанете да ги...

Фото и рецепт: Вишња Вишња Потребни состојки: 500 мл вода 100 мл масло 500 г брашно 5 јајца За шербет: 800 мл вода 800 г шеќер Постапка: Шербет: Прво пригответе го шербетот кој треба...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"