Дома Тагови домашен локум

Таг: домашен локум

Домашен локум со ореви – нема повкусно од свежо приготвена старинска...

Фото и рецепт: Тинина Кујна – Домашен локум со ореви Ова е еден старински рецепт за приготвување на локум, слатка која вообичаено се приготвувала на...

Брз локум на многу едноставен начин – за 20 минути е...

Фотографија и рецепт на Билјана Спасески Цветковиќ. Ова е многу едноставен начин за приготвување на домашен локум со кој се прескокнува досадното и долго мешање. Потребни...

Ароматичен домашен локум со вкус на кокос, кој се приготвува за...

Фотографија и рецепт на Габриела Миленкоска Рецептот за овој впечатлив локум со вкус на кокос ни го претстави нашата членка, почитуваната Габриела Миленкоска во групата...

Најубав е локумот кога е тазе, а во него можете да...

Фото и рецепт: Драгица Владо Ова е турски локум кој многу ми се допаѓа, а од него си правам и природен лек за бронхитис и...