Дома Тагови див лук

Таг: див лук

НАРОДЕН БИЛКАР: Растението КОЕ Е НАЈВАЖНО ДА СЕ ЈАДЕ СЕГА!...

Најпознатиот народен билкар Момчило Антонијевиќ зборуваше за придобивките од сремушот за здравјето. Напролет е периодот кога во шумите и на градските пазари можете да го...

Превкусна салата за Велигден од мечкин лук: Поздрава и повкусна од...

Дивиот лук лечи главоболки, штити од мозочен yдap и го забавува процесот на cтаpeење. Добар е и за лекување грип и настинка, штити од...

Превкусен намаз од мечкин лук, готов за 2 минути, веднаш се...

Ниту една билка не го чисти дигестивниот и кр.вниот систем, како мечкиниот (див) лук, поради што треба да се јаде и да се внесува...

Мечкин лук – природен лек за висок притисок и холестерол, совршен...

Allium ursinum е див вид од семејството на лукот. Се користи ширум светот за кулинарски и медицински цели. Има голема хранлива вредност. Главно расте...

Драган кој бил роден со деформитети, конечно проодел, а средбата со...

Драган Љубисављевиќ од Јагодина имал преку петнаесет операции на стапалата, дланките, лактите и рамењата. Денес е оставрен и исполнет човек, опкружен со луѓе и...

Најдобриот природен антибиотик, лек за срцето и белите дробови се прави...

Allium ursinum или див лук, сремуш или медведов лук како што се нарекува...Овој предвесник на пролетта може да се најде на влажни ливади и...

Хрват од Пожега изел отровна билка и настрадал. Мислел дека јаде...

Во болницата на Пожега починал маж кој консумирал билка која самиот ја набрал мислејќи дека е див лук. Станува збор за многу отровниот Мразовец...

Лек за ослабен срцев мускул, да се спречи инфаркт

Ова е многу лековита билка особено за лица кои имаат проблем со крвниот притисок. Многумина би можеле да го стабилизираат притисокот со помош на...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"