Дома Тагови дамки на кожа

Таг: дамки на кожа

Дамките на лицето и хиперпигментацијата на кожата најмногу се јавуваат во...

Хиперпигментацијата може да биде многу „тврдоглава“ појава на кожата, особено ако сте склони на акни. Сето ова е уште пофрустрирачко во текот на летните...

Спиењето може да превенира, но и да предизвика брчки, ако спиете...

Брчките се неизбежен дел од животот, нивната појава не може да се спречи, но може да се одолжи и да се превенираат да не...

Само 3% од домаќинките знаат за овој трик: Ретко кој се...

Некои трикови навистина можат да ни послужат во секојдневните домашни задачи. Повеќето луѓе користат хемиски средства за разни активности, кои најчесто се штетни и...

Дерматолозите советуваат: сега е време да ги отстраните дамките од кожата...

Дерматолозите советуваат дека есента и зимата се одлични за отстранување на дамките од кожа. Старечките пеги или темните дамки на кожата не се опасни ниту...

Намачкајте се со ова за да ги избришете дамките од лицето

Дали знаете што е хиперпигментација? Тоа е пореметување во организмот, при кое се појавуваат темни места на кожата предизвикани од големи количини на меланин, што...

Едноставно и ефикасно: со средството кое сите го имате во кујна,...

Хиперпигментација е пореметување на бојата на кожа, кое се карактеризира со темни места на кожата, а го предизвикува зголемено ниво на меланин, темен пигмент...

Рецепт кој брише дамки, лузни, пеги и акни

Сигурно сте слушнале за предностите на алое вера и кокосовото масло, а кога станува збор за кожни болести како што се егземи, псоријаза, осип,...