Дома Тагови д-р Бранимир Несторовиќ

Таг: д-р Бранимир Несторовиќ

Д-Р НЕСТОРОВИЌ: Станавме премногу чисти, а како резултат добиваме pеcпиpатоpни болести

Кога станува збор за здравјето на децата, секој родител има нешто различно да каже. Заедничко за сите нив се овие познати респираторни инфекции -...

Д-р Несторовиќ: Смеењето е половина здравје, а намерното смеење го подобрува...

Д-р Бранимир Несторовиќ веќе долго време е познат на јавноста и важи за силен и храбар човек на кој животот му приредувал падови, но...

Д-р Несторовиќ советува што да се пие против нервоза, стрес и...

Медицината за лекување на cтресот главно нуди само лекови, а еве како да го „излекувате” cтресот без лекови и лоши навики, според советите на...

Д-р Несторовиќ: Зошто е подобро да имате вишок масти, отколку да...

Дебелината се дефинира како акумулација на вишок маснотии во организмот, што го нарушува здравјето. Во една статија од 2018 година, авторите од анализата на...

Д-р Несторовиќ консумира коприва и мед на овој начин веќе 20...

Д-р Бранимир Несторовиќ е српски педијатар, пневмолог и алерголог. Тој во последно време стана многу популарен поради неговото постојано појавување на социјалните мрежи каде...

Д-р Несторовиќ го користи овој рецепт веќе 20 години и дава...

Доктор Бранимир Несторовиќ сподели еден рецепт кој на многумина може да им помогне. Имено, како што напомена, овој рецепт го користи веќе 20 години...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"