Дома Тагови чоколаден колач

Таг: чоколаден колач

Најкремастиот колач во светот – ЧОКОЛАДЕН ПУДИНГ КОЛАЧ по стар рецепт,...

Чоколаден пудинг колач – Сочен и превкусен, постар рецепт, одличен десерт - Многу вкусен колач по стар рецепт со многу вкусна подготовка. За приготвување на овој...

Чоколаден колач кој се топи во уста, брз лесен и едноставен,...

Фото и рецепт: Снежана Христина Бируциќ Постапката е многу едноставна, а се добива голема количина на вкусен колач кој се топи во уста. Доколку ви...

Прав летен бум – Чоколаден колач без печење, готов за 10...

Многу брз и лесен рецепт, а колачот има неодолив вкус. Готов е за само 10 минути, а постапката е прелесна: само ги мешате состојките...

Чоколаден колач со пиво кој нема да ви одземе многу време,...

Чоколадниот колач со пиво е најдобриот доказ дека необичните комбинации можат да дадат совршени резултати. Потребни состојки: 4 јајца 220 г путер на собна температура 300 г шеќер 400...

Чоколаден колач кој се топи во уста!

За сите обожуватели на чоколадото, овој колач има неодолив вкус! Потребни состојки: 1 чаша кисела павлака (180 г), 7 лажици брашно, 100 мл масло, 2 лажици какао, 4 лажици шеќер, 1...

Сочен колач со ореви и чоколадо, едноставен за подготовка, излегува доста

Кај нас дома често се приготвува, особено за слави, но и за секакви пригоди. Многу е едноставен, вкусен е, излегуваат доста парчиња. Потребни состојки: 3 јајца, 2...

Чоколаден колач, превкусен, евтин и многу брзо се приготвува

Фотографија и рецепт на Верица Ефремова Велкова. Еве го рецептот за сите заинтересирани што сакаат да си го направат, нема да зажалат. Превкусен е, евтин,...

Едноставен колач со газирана вода и чоколадна глазура: има и вкус...

Еден совет: гответе со срце и сакајте го она што го правите. Готвењето нека ви причинува задоволство, а тоа е главната состојка со која...

Брз јогуртен колач: можеби не е репрезентативен, но превкусен е, сочен...

Ова е еден од оние колачи кои можеби не се премногу декоративни и репрезентативни според изгледот, но зато „и дишат и мирисаат“, бидејќи имаат...

Колач набрзинка, потребни ви се само 10-тина минути за да го...

Супер, брз и едноставен колач. Готов за некои 10-тина минути. За љубителите на чоколадо е одличен избор. Потребни состојки: 800 мл вод 200 г шеќер 1 путер/маргарин (250...