Дома Тагови чоколаден колач

Таг: чоколаден колач

Чоколаден колач кој се топи во уста!

За сите обожуватели на чоколадото, овој колач има неодолив вкус! Потребни состојки: 1 чаша кисела павлака (180 г), 7 лажици брашно, 100 мл масло, 2 лажици какао, 4 лажици шеќер, 1...

Сочен колач со ореви и чоколадо, едноставен за подготовка, излегува доста

Кај нас дома често се приготвува, особено за слави, но и за секакви пригоди. Многу е едноставен, вкусен е, излегуваат доста парчиња. Потребни состојки: 3 јајца, 2...

Чоколаден колач, превкусен, евтин и многу брзо се приготвува

Фотографија и рецепт на Верица Ефремова Велкова. Еве го рецептот за сите заинтересирани што сакаат да си го направат, нема да зажалат. Превкусен е, евтин,...

Едноставен колач со газирана вода и чоколадна глазура: има и вкус...

Еден совет: гответе со срце и сакајте го она што го правите. Готвењето нека ви причинува задоволство, а тоа е главната состојка со која...

Брз јогуртен колач: можеби не е репрезентативен, но превкусен е, сочен...

Ова е еден од оние колачи кои можеби не се премногу декоративни и репрезентативни според изгледот, но зато „и дишат и мирисаат“, бидејќи имаат...

Колач набрзинка, потребни ви се само 10-тина минути за да го...

Супер, брз и едноставен колач. Готов за некои 10-тина минути. За љубителите на чоколадо е одличен избор. Потребни состојки: 800 мл вод 200 г шеќер 1 путер/маргарин (250...

Превкусен чоколаден колач

Фото и рецепт: Маја Митиќ Потребни состојки: 5 јајца 8 лажици шеќер 200 г маргарин или путер 100 г темно чоколадо(за готвење) 4 рамни лажици брашно 1 прашок за печиво Постапка: Се делат...

Првпат го правам, брз и едноставен а изгледа совршено – чоколаден...

Потребни состојки: 100 г шеќер 200 г путер/маргарин 100 г чоколадо за готвење 4 лажици брашно 1 прашок за печиво 4 јајца За крем: 200 г чоколадо за готвење (или нутела) 500 мл...

Брзо, евтино и вкусно – чоколаден колач од само 2 состојки

Верувале или не, но и ова е можно! Овој феноменален чоколаден колач ќе ви стане ваш омилен десерт затоа што пред се е многу...

Домашен Киндер Милк Шнит, млечен колач за сите возрасти

Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 2 лажици какао 1 прашок за печиво 6 лажици топла вода За фил: 500 мл слатка павлака 1 кесичка желатин 4 лажици ладна вода За...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"