Дома Тагови чај од камилица

Таг: чај од камилица

Помешајте рузмарин и камилица, оваа тајна комбинација за слабеење нема никој...

За да го приготвите овој извионреден чај ќе ви биде потребна една супена лажица сув лист од рузмарин, ситно иселкан. Оваа билка им многу...

ОМИЛЕНИОТ ЧАЈ ГО НАМАЛУВА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА: Се пие после јадење,...

Еден од омилените чаеви со преубав мирис и вкус, всушност може да помогне во контролирањето на шеќерот во к рвта, особено кога станува збор...

ЕДНА ЧАША ПРЕД СПИЕЊЕ: Го лекува желудникот и обезбедува цврст сон

Има голема поврзаност помеѓу гастроинтестиналниот систен и квалитетот на спиење. Понекогаш, несониците или лошиот квалитет на спиење се резултат на некои со желудникот и...

Доколку ве мачат подуеност и гасови, лесно ќе се ослободите од...

Синдромот на нервозни црева или иритабилен колон претставува функционално нарушување на нормалната перисталтика кое се карактеризира со силно чувство на непријатност, абдоминални болки и...

Маж (56) пронашол домашен лек за ждригавица – Три голтки пред...

Треба да се води грижа за она што се јаде и на кој начин се јаде за да се одбегнат стомачните проблеми како што...

Камилицата е одличен лек за телото и душата (РЕЦЕПТИ)

Оваа лековита билка е позната и под имињата титрица и забњак, но најпозната е по името камилица. Расте на ниви, на глинеста почва, шумски ливади...

Лековита ракија од камилица за здравје, против грип и настинки, одлична...

Камилицата (Мatricaria chamomilla) била ценета лековита билка уште во стариот век во древен Египет, Грција и Рим. Хипократ, Диоскорид, Гален и други лекари од...

Стар рецепт од баба ми за болки во стомакот, од 1962...

Ова е еден стар рецепт на мојата баба. Го напишала на лист уште во 1962 година. Многу е ефикасен и спречува и смирува болки...