Дома Тагови чај од ѓумбир

Таг: чај од ѓумбир

ЕДИНСТВЕНИОТ НАПИТОК КОЈ СПРЕЧУВА 0ТЕКУВАЊЕ КОГА НАДВОР Е НАЈЖЕШК0: Докторка откри...

Пробајте го напитокот кој спречува отоци кога надвор е топло. Практично е бесплатен и неверојатно корисен. По обилните врнежи конечно пристигна летото, точно, пропратено со...

ЃУМБИРОТ Е ЛЕКОВИТ: Ама не смеат да го користат луѓе со...

На сите им е јасно колку е здрав ѓумбирот и колку позитивно влијае врз здравјето на организмот. Не само што е вкусен и им...

Она што не го знаевте за ѓумбирот: Правилно лекување со ѓумбир...

Навистина, зошто ѓумбирот е лек за многу болести? Зарем не е доволно да се имаат лековити корења, лисја и билки од своето поднбје, кои...

ЛЕК ЗА РЕЧИСИ СÈ: Ѓумбирот приготвен на овој начин ја намалува...

Доколку го сварите ѓумбирот на следниот начин, ќе добиете многу ефикасен природен лек за намалување на б олките во зглобовите и коските, за спречување...

Млекото е добро за мускули, пивото за циркулација, лимонадата за енергија:...

Еве кој пијалак најдобро одговара за решавање на одредени проблеми! Секој пијалак има различен ефект врз организмот - едниот хидрира, другиот ја подига енергијата, третиот...

За седум дена намалува 80% од вишокот масти, ги спласнува отоците...

Од овој напиток докажано се исфрлаат вишокот течности, масните наслаги, се прочистува кр-вта и телото од токсини. Овој напиток буквално го придвижува целото тело....

Чај кој лекува преку 50 болести: Секое утро испијте една шолја...

Овој неверојатен чај кој лекува преку 50 болести се состои од дури пет состојки, а тоа се куркума, ѓумбир, цимет, кардамом и мед. Благотворно...

Чајот од гинко билоба и ѓумбир го олеснува дишењето, астматичните тегоби...

Гинко билоба и ѓумбирот помагаат во случај на астматични и алергиски процеси. Гинкото најчесто се користи во вид на чај или суплемент. Од ѓумбир...

Напиток наменет за оние кои сакаат да ослабат многу килограми –...

Ви го откриваме најмоќниот напиток за слабеење кој ќе ви овозможи за многу кратко време да ги стопите вишокот килограми. Потребни состојки: 1 лажичка корен од...

Ако сте затнати со секрет ќе ви помогнат овие 5 ефикасни...

Есенските денови и променливото време неизбежно носат вируси и настинки. Што е уште полошо, тие вируси и бактерии од лансаката година па до денес...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"