Ви го откриваме најмоќниот напиток за слабеење кој ќе ви овозможи за многу кратко време да ги стопите вишокот килограми.

Потребни состојки:

1 лажичка корен од ѓумбир, изрендан
1 краставица
1 лимон
1 лимета (зелен лимон)
12 листови нане
1 литар вода

Постапка:

Измупете ја и исечкајте ја краставицата. Исечете го лимонот, лиметата и ѓумбирот. Ставете ги сите состојки во стаклено шише. Оставете го да преноќи во фрижидер.

Следниот ден испијте 3 чаши (никако многу студени) на гладно, половина час пред оброк. Оваа здрава комбинација ќе ви помогне да се ослободите од вишокот килограми и да го стопите салото од стомакот, без гладување. Исто така, ќе ви го зајакне имунитетот и ќе ви даде чувство на свежина.

РЕЦЕПТ ЗА ЕКСТРА СЛАБЕЕЊЕ

Ѓумбирот го стимулира согорувањето на мастите и ја стимулира дигестијата. Исто така, го зголемува метаболизмот за 20%, помага во исфрлање на токсините од организмот. Ѓумбирот е неопходен помошник во секој здрав режим на исхрана.

Ја штити и подмладува кожата. Измијте го лицето со чај од ѓумбир еднаш неделно и уживајте во свежиот младешки изглед. Чајот од ѓумбир ќе ви помогне брзо да ги стопите килограмите.

Рецепт: исечете го ѓумбирот и прелијте го со врела вода. Можете да го правите посилен или послаб, но приближно една лажица рендан ѓубир се става во 250 мл вода.

Чајот чувајте го во термос и пијте го во текот на денот. За оптимални резултати, пијте го половина час пред оброк. Чајот многу лесно се приготвува, а многу е ефикасен.

Овој рецепт е за сите оние кои сакаат да изгубат повеќе килограми во краток временски период.