Дома Тагови брзи ледени коцки

Таг: брзи ледени коцки

ПОСНИ ЛЕДЕНИ КОЦКИ: Бев ненаситна и морав да ги пробам, едноставен...

Откога почнав да постам, постојано сум ненаситна, ми се јаде чоколадо, салати, па едвај ги чекам божиќните празници. Кога го најдов овој рецепт за...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – стар и проверен рецепт со многу кремаст вкус...

Фантастични ледени коцки, ова е токму рецептот кој го приготвуваа нашите мајки, па добро е да се сочува од заборав. Колачот е многу вкусен...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ – преубав, сочен и проверен рецепт кој оди сè...

ЛЕДЕНИ КОЦКИ - преубав, сочен и проверен рецепт. Ледените коцки се старински колачи со многу кремаст вкус. Нашите баби и мајки ги подготвуваа на...

Ледени коцки – направете ги по овој рецепт и нема да...

Многу вкусни кремасти коцки со јајца. Потребни состојки: 7 белки 7 лажици шеќер во прав 7 лажици брашно 1 прстофат сол 120 мл млако млеко ФИЛ 1 7 жолчки 7 лажици шеќер 5 лажици...

Моите ледени коцки, филот е преубав со бело чоколадо – пробајте...

Фото и рецепт: Вишња Вишња Потребни состојки: 6 јајца 6 лажици шеќер 6 лажици брашно 3 лажици какао ½ прашок за печиво За фил: 1 литар млеко 9 лажици брашно 5 лажици густин 9 лажици...

Брзи ЛЕДЕНИ КОЦКИ со кокос готови за 20 минути

Потребни состојки: За бела кора: 6 белки 6 лажици шеќер 4 лажици брашно ½ прашок за печиво за прелив на кората: 200 мл млеко и 1 лажица рум за фил од кокос: 6...