Дома Тагови брзи крофнички за 10 минути

Таг: брзи крофнички за 10 минути

Рецепт од мојата 60-годишна баба – повеќе не купувам десерти, брзо,...

Направете ги овие крофнички од тиква и навистина ќе уживате во вкусот. Рецептот ми го даде мојата 60-годишна баба која го прави овој рецепт...

КРОФНИЧКИ СО 1 ЈАЈЦЕ: Тестото не го допирате со раце –...

Овие вкусни и брзи крофнички се меки и воздушести, а јогуртот во тестото ги прави да бидат уште попуфнасти и дава добар вкус. Крофничките...

МИНИ КРОФНИЧКИ СО ЈАБОЛКА: 1 трик прави да не знаете дали...

Овие вкусни и брзи крофнички се меки и воздушести, а јогуртот во тестото ги прави да бидат уште понежни од што се. Но, вкусот...

ПАМПУШКИ ИЛИ СЛАТКИ ПУНЏИ: тестото е слично на крофни, не впиваат...

Вкусните мали крофнички кои ги нарекуваат и „пампушки“ може да се прават во слатка или солена варијанта, растат големи од квасецот кој го има...

НЕОДОЛИВИ И БРЗИ УШТИПЦИ ОД ЈАЈЦА И ЈАБОЛКА: „Боли глава“ колку...

Совршен викенд десерт кој не треба да го пропуштите. Неодоливото вкусно тесто се приготвува од состојки кои сигурно веќе ги имате во кујна. Многу...

НЕ ТРЕБА НИ ДА ГО ДОПРЕТЕ ТЕСТОТО: За 10 минути се...

Рецептов ме воодушеви, едноставен, брз, евтин, а мини крофничките-фритули излегуваат еден куп и многу се вкусни. Апсолутно вкусно и брзо, едноставно се приготвуваат за...

ЗИМСКИ КРОФНИЧКИ: Во рерна, на овој начин излегуваат меки како пена

Најмеките крофни со рендано јаболко во тестото кои даваат oдличен вкус и арома. Сите беа воодушевени од вкусот и мекоста и се прават без...

КРОФНИЧКИ-ЃЕВРЕЧИЊА ОД 4 СОСТОЈКИ: многу лесно, не користите ни брашно ни...

КРОФНИЧКИ-ЃЕВРЕЧИЊА ОД 4 СОСТОЈКИ: многу лесно, не користите ни брашно, ни шеќер. Рецепт на Брзи Рецепти. Мини крофнички кои нема да им одолеете и...

Крофни меки како памук, толку е добро тестото што расте како...

3 рецепти за шупливи и меки крофни како памук кои веднаш ќе ги изедете со вашите најблиски. Многу лесно се прават, а вкусот не...

Брзи душа-крофнести мекици со јогурт за 10 минути – вкусни и...

Рецепт и видео презентација на Мои Домашни Рецепти – брзи мекици со јогурт. Вкусни и воздушести мекици за кои не треба да чекате тестото да...