Дома Тагови брзи фритули

Таг: брзи фритули

ЕДНА МИНУТА Е ДОВОЛНА ЗА ВКУСЕН ПОЧЕТОК НА ДЕНОТ: Брзи уштипци...

Најмеки брзи пржени уштипци или фритули без квасец. Фритулите се топчиња од тесто кои се пржат во масло. Можат да се подготват со или без...

Овие фритули се прават со пиво и се пржат по 1...

Омилена закуска по старински начин, вака ни ги приготвуваа бабите и ќе не почастеа со неколку после ручек, а нас не ни беше доста...

Ако имате кеса – направете ги најбрзите фритули, само малкумина ја...

Кога одиме на летување децата често сакаат да ги јадат на плажа. Некои ги нарекуваат „Локумадес“ или „Фритули“, а за мене се мини крофнички...

НЕ ТРЕБА НИ ДА ГО ДОПРЕТЕ ТЕСТОТО: За 10 минути се...

Рецептов ме воодушеви, едноставен, брз, евтин, а мини крофничките-фритули излегуваат еден куп и многу се вкусни. Апсолутно вкусно и брзо, едноставно се приготвуваат за...

МИНИ КРОФНИЧКИ-ФРИТУЛИ: меки се како памук, а дечињата најмногу им се...

МИНИ КРОФНИЧКИ-ФРИТУЛИ: меки се како памук, а дечињата најмногу им се радуваат. Рецепт од каналот Шерпица Рецепти. Готови се за неколку минути, а од...

ФРИТУЛИ ЗА 10 МИНУТИ: Од нив прекрасно ми мириса цел стан

Го приготвив овој одличен рецепт, а цел стан ми мириса неодоливо...Вкусни и брзи фритули. Рецептот потекнува од детстката градинка на нашата драга тетка Мирјана...

Најубавиот рецепт за фритули со трикчиња – меки како памук, се...

Ова е еден од најдобрите рецепти за фритули, излегуваат навистина меки како памук и многу вкусни. Потребни состојки: 360 г остро брашно, 2 јајца, 2 лажици шеќер, 1 лажица...

Децата ги обожуваат: брзи фритули кои се приготвуваат за 10 минути!

Брзите фритули се нешто што честопати ги правиме зошто многу се многу вкусни, цел ден ќе ви мириса прекрасно! Потребни состојки: 400 мл јогурт 2 јајца 2 ванилин...