Дома Тагови брза пита

Таг: брза пита

Само на овој начин се прави пита со готови кори –...

Ова е најдобриот начин да се приготви крцкава пита од готови кори – со овој прелив питата се топи во уста. Рецепт и видео...

Пита направена од кори за баклава и пудинг, испечена со вкус...

Некои ја нарекуваат „Ледена пита“ или едноставно пита со пудинг, а доколку не сте ја пробале, задолжително направете ја, ќе бидете воодушевени од вкусот,...

ПИТА ЗА МЕРАК: Се прави со готови кори, но вкусна е,...

Многу вкусна, лесна и брза пита. Може да ја приготвувате за појадок или вечера, но ние често ја правиме и за ручек со порција...

Многу брза излеана пита со спанаќ, вкусна и здрава, може да...

Ова е од оние пити кои можете секој ден да ги јадете без грижа на совест, бидејќи многу е здрава. Се приготвува многу брзо...

Од оваа пита многу ми е убаво на стомакот: Сè се...

Оваа пита можете често да ја приготвувате, бидејќи освен што е многу вкусна и заситна, исто така е многу здрава. Се приготвува со пченкарно...

МЕРАКЛИСКА ПИТА: Секогаш ме отсрамува пред гостите, со готови кори и...

Многу брза и лесна подготовка. Она што е најважно во целиот рецепт е да пронајдете убави и квалитетни кори, зошто некогаш ми се случувало...

ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ ПЕЧЕНА ВО ТИГАН: Со малку состојки, готова...

Кога немате идеја, а ви се јаде нешто набрзина, нешто вкусно и сочно, тогаш направете ја оваа пита која се пече во тиган, на...

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

ВКУСНА ПИТА СО КРЦКАВА КОРА: Готова е додека сварите кафе

Оваа пита со кромид и сусам ќе ве освои веднаш по првиот залак. Кога јас првпат ја приготвив и ја испробавме со домашните, едноставно...

БРЗА ТУРСКА ПИТА: Сè измешајте, излејте и испечете – ова вкусно...

Овој рецепт ќе ве воодушеви, бидејќи питата не само што е брза и едноставна за приготвување, туку е многу вкусна и пред сè здрава....