Дома Тагови брза пита

Таг: брза пита

БРЗА ИЗЛЕАНА ПОСНА ПИТА: Едноставна и многу вкусна, за 10 минути...

Оваа пита е една од омилените кои ги правеше баба ми. Во различни краишта различно се нарекува, но тоа најмалку е важно. Ова е...

ВКУСНА ПИТА СО КРЦКАВА КОРА: Готова е додека сварите кафе

Оваа пита со кромид и сусам ќе ве освои веднаш по првиот залак. Кога јас првпат ја приготвив и ја испробавме со домашните, едноставно...

БРЗА ТУРСКА ПИТА: Сè измешајте, излејте и испечете – ова вкусно...

Овој рецепт ќе ве воодушеви, бидејќи питата не само што е брза и едноставна за приготвување, туку е многу вкусна и пред сè здрава....

ПИТА СО СИРЕЊЕ И ГОТОВИ КОРИ: На малку поинаков начин, сочна...

Ова е еден навистина брз и едноставен начин за подготвка на пита, пред сè затоа што се подготвува со готови кори. Можеби ќе ве...

БРЗА ПОГАЧА ЗА 10 МИНУТИ: Често ја правам, едноставна, а многу...

Многу едноставно се приготвува, а одлична е за појадок, ручек или вечера, секогаш кога немате доволно време. Одлична е со шолја јогурт или кисело...

ЗДРАВ И ЕВТИН ПОЈАДОК: Вегетаријанска пита која ќе ве воодушеви

Многу вкусен оброк од состојки кои веќе ги имате во кујната. Доколку некои од наведените состојки ги немате, може да ги изоставите или да...

БРЗА ПИТА СО ПРАЗ: Одлична за појадок, ручек или вечера –...

Првиот рецепт е на почитуваниот Влатко Стојовски. Ако досега не сте го испробале, запишете си го рецептот и следната пригода направете го. Многу вкусна...

БРЗА И МНОГУ ВКУСНА ПИТА ЗА ПОЈАДОК: Крцкава однадвор, а сочна...

Здраво на сите, се надевам сите сте добро. Денес сакам да споделам еден многу интересен рецепт. Откако го научив овој рецепт од баба ми,...

БРЗА ПИТА СО СПАНАЌ И СИРЕЊЕ: Се меша, се излева и...

Солено печиво со спанаќ, брзо се приготвува а вкусот му е фантастичен! Може да се приготвува за појадок или вечера, а може да го...

БРЗА ПИТА СО ГОТОВИ КОРИ: Ништо не редите, не виткате, туку...

Според постапката многу наликува на омилената за многумина - гибаница со сирење, каде корите се туткаат во рака и се потопуваат во преливот од...