Дома Тагови брза овошна торта

Таг: брза овошна торта

Никој не ми веруваше дека ја направив за 10 минути, па...

Оваа торта мора да ја направите додека има свежи јагоди. Во секој случај, може да се прави и со замрзнати јагоди, но свежите се...

Новогодишен кремаст десерт за 10 минути, без рерна, без желатин и...

Ако ви здодеаја брзите торти кои се приготвуваат со кондензирано млеко, желатин и маскарпоне, тогаш испробајте нешто ново. Оваа кремаста торта ја приготвив за...

ОВОШНА ЗА 10 МИНУТИ: Без печење, шеќер, путер, миксер – Освежителна...

Здраво драги пријатели, драги домаќинки и домаќини. За љубителите на овошје и брзите подготовка на слатки, ова е врвен рецепт. Толку едноставна, без многу комплицирини...

БРЗА И ЛЕСНА: Овошна торта без печење, за половина час е...

Нашата драга пријателка Рената Трајчевска овојпат ги надмина очекувањата на сите и направи чизкејк за сите пофалби! На ова ремек дело можат да и...

МРЗЛИВА ТОРТА – Без печење и готвење, но има одличен вкус,...

Тортата е толку лесна, брза и едноставна, сигурна сум дека многу често ќе ја правите. Се состои од три слоја, а средишниот е овошен....

Наполитанка: Брза овошна торта готова за помалку од 15 минути

Лесна и освежителна торта со наполитанки и смрзнато овошје. Се мати слатката павлака со киселата павлака, а смесата се дели на два дела. Едниот...

Фанта торта во три слоеви која ќе ве зашемети со цитрусниот...

Рецепт на Домашни Рецепти. Подгответе ја оваа торта во три слоеви која е превкусна со цитрусен вкус на портокал. Секој слој е исклучителен и...

Супер брза плазма-овошна торта, многу брзо се прави, личи на капри...

Доколку ви се најават гости а вие немате ништо слатко за да ги послужите, тогаш оваа торта е идеална. Ќе им се допадне на сите,...

Овошна торта со јагоди и бисквити без печење за 20 минути...

Тортата убаво се сече, мека е и сочна, лапни-голтни. Потребни состојки: 600 г петит кекси или други по желба 1 кг малини или јагоди 10 лажици шеќер 3 пудинг...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"