Дома Тагови брз старински колачи

Таг: брз старински колачи

Најубавиот колач за кој се вели „Повкусен е кога е помал,“...

За овој колач се вели, во што помал калап се направи, толку е повкусен бидејќи изгледа како да има повеќе фил. Во оригиналниот рецепт...

БРЗ СТАРИНСКИ КОЛАЧ: Превкусен, сочен и мирисен колач кој ќе ве...

Многу вкусен старински колач кој нема да ви одземе ни 15 минути работа. Има свежа нота на портокал кој се чувствува и си одговара...

МАНАСТИРСКИ МЕДЕЊАЦИ: старински колачи кои се топат во уста, ќе ве...

МАНАСТИРСКИ МЕДЕЊАЦИ – Прекрасни медени, старински колачи кои се топат во уста, ќе ве вратат во детството. Фото и рецепт: Beti Josi (Klara boss)...

ЈУЛПИТА: ако има нешто лесно за правење тогаш тоа е овој...

Ми се чини дека овој колач можам да го направам и мижејќи, толку многупати го имам направено. Рецептот ми го даде колешката Злата. Сите...

КРАЛ НА ПРАЗНИЧНАТА ТРПЕЗА: овој подзаборавен колач сите го сакаме и...

Oва е еден од колачите кои често се наоѓаат на нашата празнична трпеза - лесен за подготовка, едноставни состојки и многу вкусен, сочен и...

БРЗ КОЛАЧ НА ВОДА: Сочен, мек како сунѓер, вкусен и мирисен...

Овој колач според рецептот на Емилија, можете да го приготвувате буквално секој ден. Многу е вкусен, брзо се прави, но уште побрзо се јаде....

ТИТОВ КОЛАЧ: Старински колач кој сите го правеа во Југославија, а...

Фантастичен колач преполн со ореви и чоколадо. Се нарекува Титов колач или Титова торта, веројатно затоа што бил негов омилен колач. Лесно се приготвува...

Колач кој е готов за само неколку минути: мешате и ставате...

I РЕЦЕПТ - Готов е само за неколку минути: Сочен колач со кокос без јајца! Само мешате и ставате на печење. Многу вкусен а едноставен...