Дома Тагови брз посен колач со џем

Таг: брз посен колач со џем

ПОСЕН КОЛАЧ – сочен колач за посните, но и за мрсните...

Рецепт на Сања од „Кујната на Аурора.“ Рецептите за посни колачи се подеднакво барани, зашто многу се вкусни, исто како и обичните кои се...

Сакав нешто брзо и посно, па го најдов овој рецепт –...

Откога започна велигденскиот пост, барав рецепт кој се подготвува набрзина, а да не се прави со јајца, млеко и масло, па случајно налетав на...

ПОСЕН КОЛАЧ ОД ТЕТРАТКАТА НА МАЈКА МИ: Највкусниот посен колач што...

Рецептот на Валентина Машковиќ ме воодушеви кога го објави на нејзиниот канал. Станува збор за еден старински, посен колач кој се подготвува за кратко...

СОЧЕН КОЛАЧ БЕЗ МЛЕКО И ЈАЈЦА: Целиот е кремаст и едноставен,...

Со комбинирање на едноставни состојки го направив овој посен и сочен колач за кој не ви треба ниту млеко, ниту јајца. Се прави со...

ПОСЕН КОЛАЧ СО ОРЕВИ, ЏЕМ И ПИВО: Можат да го направат...

Еден од најубавите посни колачи со ореви е токму оној кој се замесува со пиво. Сите состојки заедно се мешаат во една смеса која...

Ако имате малку време направете го овој ПОСЕН КОЛАЧ СО ВИШНИ...

Ова е еден од најубавите и најбрзите десерти кои некогаш може да ги направите. Целата подготовка одзема околу 10-тина минути, а ако сте вешти,...

Посен колач со џем од сливи и чоколадо – се подготвува...

Овој колач навистина е многу брзо се приготвува од состојки кои веќе ги имате дома. Тестото за бисквитот со рака го натапкувате во плехот...

ПОСЕН КОЛАЧ-МЕДЕНКА: Евтин, а многу вкусен, нема да ве остави рамнодушни...

Вака се прави медениот познат колач кој го правеа порано нашите баби и мајки за време на посните денови. Убаватa нота на медот го...

Овој колач ми го обележа постот на вода, без печење, за...

За сите кои постат ова е одличен рецепт за вкусен десерт. Се приготвува за само неколку минути, единствено што треба да почекате е да...

Посно медено срце – го правев неколку пати, толку едноставен колач,...

Фото и рецепт: Danijela Coso – Најубавиот рецепт за посно медено срце. Доколку ви се пријаде нешто набрзина, посно а вкусно, тогаш овој рецепт е...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"