Дома Тагови болки во грбот

Таг: болки во грбот

Лек за болка во грбот која се спушта до палците на...

Доколку имате бoлка во ‘рбетот, грбот, па дури и во нозете, која се појавува од премногу седење или од голем физички напop, ова е...

Ја извлекува болеста од телото, а се прави од три состојки:...

Германско-американскиот „татко“ на сировата исхрана и автор на книгата „Живеење без болести“, Ернст Гинтер еднаш објави интересен рецепт за третман на артритис, гихт, ишијас,...

Стоматолозите се сигурни во своите тврдења – ако ве боли грбот...

Проблемот не секогаш доаѓа од местото на болка. Човечкото тело е направено така што сè во него е поврзано. Стоматолозите советуваат, доколку ве боли...

Физијатар објаснува кога да се користи топлиот, а кога ладниот гел...

Доктор Драган Миловиќ, физијатар објаснува дека за болките предизвикани од ишијас, никогаш не треба да се користат топли гелови. Повеќе од 40% од населението со...

Живеел 99 години, не знаел што е тоа болка во грбот:...

Д-р Николај Михајловиќ Амосов верувал дека здравјето на нашиот ‘рбет е во наши раце и открил системски пристап кој помага да се одбегнат сериозни...

Доколку имате болки во вратот и рамениот појас, јавете се на...

Доколку имате чести болки во вратот и чувствувате напнатост во оваа мускулатура консултирајте се со физиотерапевтите од клиниката Жан Митрев и закажете си третман...

Масло и тинктура од две билки за ишијас и зглобови, терапија...

РЕЦЕПТ 1 Потребни состојки: 5 лажици лист и цвет од кантарион 5 лажици лист од рузмарин 1 литар комова или сливова ракија Постапка: Во една голема стаклена тегла ставете по...

Лек за вкочанетост и болки во грбот од провев и дигање...

Болки во грбот и вкочанетост после настинка од провев или подигање терет ги мачат голем број луѓе на планетата, а во Русија измислиле креативен...

Лек за болки во грбот, вратот, плешките, колковите- почнете уште денес!

Дегенерацијата на еден или повеќе интервертебрилни дискови на ’рбетот се нарекува дископатија, состојба која може да биде болна и да влијае врз квалитетот на...

Прво ќе почувствувате ладно, подоцна топлина, а следниот ден ќе се...

Потребни состојки: 1,5 литар домашна комова ракија 10 таблети аспирин од 500 мг 1 кутија ментол кристали Постапка: Во пластично шише од 1,5 литар со ракија ставете издробени аспирини...