Дома Тагови бисквитен колач со пудинг

Таг: бисквитен колач со пудинг

КАКАО КОЛАЧ на кој се сетив додека пиев кафе и потоа...

Овој вкусен какао колач е навистина многу едноставен и лесно се прави. Бев изненадена од постапката, а сега постојано ми е на трпеза и...

„Ако го знаев овој трик порано, сите мои торти ќе беа...

Ова е одличен трик, со едно обично пластично шише се постигнуваат фантастични шари. Колачот е многу вкусен, а се приготвува од едноставни состојки. Истиот...

ПОЛНЕТИ КОЛАЧИЊА ОД 80-ТИТЕ: толку вкусни, неодоливи, веднаш се изедоа

ПОЛНЕТИ КОЛАЧИЊА ОД 80-ТИТЕ: толку вкусни, неодоливи, веднаш се изедоа. Рецепт на Рада од Радине Послатице. Вкусни полнети правоаголници со лешници, џем, пудинг од...

Наједноставниот пудинг колач со бисквити, брзо и вкусно

Едноставно, брзо и вкусно, најчесто го правам кога ни се јаде нешто благо. Потребни состојки: 500 г бисквити 2 пудинг од чоколадо + шеќер по вкус 900 мл...