Дома Тагови бисквит чоколадна торта

Таг: бисквит чоколадна торта

ЕДНОСТАВНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА ОД ЕВТИНИ СОСТОЈКИ: Помеѓу двете меки кори се...

За приготвување на оваа тoрта нема да извалкате многу садови: во еден сад се мешаат состојките за пандишпанот, а во другиот сад го матите...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА СО ПИШКОТИ: Измати, нареди и олади, брза кремаста торта...

Ова е една многу едноставна торта со пишкоти и чоколаден крем, без готвење и без печење. Најдобро е првиот дел од кремот да се...

ЧОКОЛАДНА ЈАФА ТОРТА: За 15 минути е готова, многу вкусна и...

Кога немам многу време да поминувам во кујна, а сакам нешто вкусно и декоративно за различни поводи, тогаш набавувам готови кори и веднаш за...

Уникатна торта со неповторлив вкус: Роденденот на маж ми беше најзборуван...

Ова е рецепт за уникатна торта која по вкус не се споредува со ниедна друга. По рецептот на „Готвиме лесно“ ја направив оваа торта...

ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Постапката е толку лесна, што секој може да ја...

За оваа торта ви се потребни многу малку состојки, а добивате слатко задоволство кое нема да ве остави рамнодушни. И најпребирливите ја обожаваат оваа...

ПРАЗНИЧНА ТОРТА ЗА 15 МИНУТИ: Кремаста и неодолива, без брашно и...

За претстојните празници направете кремаста и неодолива торта за чија подготовка нема да одвоите повеќе од 15 минути. Ништо не се пече, а готвењето...

КЛАСИЧНА ЧОКОЛАДНА ТОРТА: Овој рецепт е безвременски, сочниот вкус е незаменлив

Чоколадната торта е највкусниот десерт кој се послужува на секакви свечености, почнувајќи од родендени, слави и празници. Чоколадната торта може да ја правите посна...

ЗА 30 МИНУТИ: Чоколадна кекс торта со ореви – одличен вкус,...

За да ја приготвите оваа чоколадна кекс торта со ореви ќе потрошите вкупно половина час од вашето време. Има одличен вкус и сите ја...

ЧОКОЛАДНА ЛАДНА ТОРТА: Сите ми ја пофалија, особено кога им кажав...

Сите многу ја обожаваат оваа торта кога ќе им ја приготвам, особено кога ќе ги изненадам на некој обичен ден со ваква освежителна слаткост....

Оваа торта се топи во уста: Готова е додека трепнете, не...

Чоколадната торта која сите ми ја зборуваат колку била одлична. Ја правев пред 3 години за роденденот на ќерка ми и сите беа воодушевени,...