Дома Тагови бисквит чоколадна торта

Таг: бисквит чоколадна торта

ЧОКОЛАДНА ЛАДНА ТОРТА: Сите ми ја пофалија, особено кога им кажав...

Сите многу ја обожаваат оваа торта кога ќе им ја приготвам, особено кога ќе ги изненадам на некој обичен ден со ваква освежителна слаткост....

Оваа торта се топи во уста: Готова е додека трепнете, не...

Чоколадната торта која сите ми ја зборуваат колку била одлична. Ја правев пред 3 години за роденденот на ќерка ми и сите беа воодушевени,...

Најтешко е кога ја чекаме да се излади тортата: Рецептот го...

Овој рецепт го барав долго време, највкусната торта.. Кога бев мала, баба ми ја правеше по трипати неделно, многу евтино и едноставно. Вкусна и...

ЧУДО ОД ТОРТА: без печење, брашно, јајца, сите ќе ви благодарат...

Брза торта без печење и некое посебно приготвување. За новите домаќинки е супер брз рецепт, но и за оние кои немаат многу време. Се...

НАЈЛЕСНАТА ТОРТА ШТО НЕКОГАШ СУМ ЈА НАПРАВИЛА: со пудинг, чоколадо и...

Сега ќе ви го покажам рецептот за највкусната торта која некогаш сум ја јадела. Нема уште име, а не можам да ја наречам бисквитна...

БУТИК ЗА ДЕЦА "ЈАКОВ"