Дома Тагови артритис

Таг: артритис

ПИЈАНО ГРОЗЈЕ: Стар народен рецепт со суво грозје против болки од...

Рецептот од народната медицина кој ќе го прочитате подолу е многу популарен во светот поради неговата ефикасност. Уверен во делотворноста на оваа терапија, Лари Рајт...

Оваа жена ми помогна да се подигнам на нозе, не можев...

За сите кои ни пишаа во врска со овој рецепт: Се добива 1 литар течност, од кој се одвојува една четвртина (250 мл) за...

Две седмици пиела јаболкова киселина и го излекувала артритисот, сега нема...

Линда Фаулкнер е 50 годишна Британка на која во 2006 година и дијагностицирале артритис. Болката прво и се јавила во дланките од рацете која...

Прашај паталец, а не гаталец: Јас сум лекар ама се лекувам...

Од архивите: П.Р.: Мајка ми со години има проблеми со зглобовите на прстите, докторите не се од некоја помош. Има дијагноза остеоартритис. Зглобовите се деформирани,...

Јаболкова киселина: проверено помага кај артритис и болки во зглобовите

Болките во зглобови може да бидат многу непријатни и болни при обавувањето на домашните обврски. Кај некои луѓе, оваа болка се јавува после долг,...

Домашен лек за артритис, ишијас, реума, колена, шилци особено во пета,...

Овој рецепт иако не доаѓа од нашите краишта, се надоврзува на традицијата која кај нашиот народ е позната уште многу одамна како облога од...

Умирав од болки и не можев да станам од кревет, а...

Здраво! Се викам Ивана. Боледувам од артритис и постојано се соочував со болки во зглобовите, понекогаш толку силни, што не можев да станам од...

Лек против артритис, болки во грбот и нозете: Магичен спој на...

АРТРИТИСОТ ги мачи луѓето со векови. Египетските мумии сведочат дека оваа болест постоела отсекогаш. Од неа очигледно боледувал и истражувачот Кристофер Колумбо. И денес милиони...

Многу едноставен а ефикасен лек за болки во колена, реума и...

Постојат неколку симтоми кои на телото му сугерираат дека постои проблем со колената. Во тие симптоми спаѓаат: отекување, црвенило, слабост и чувство на нестабилност, звук...

Лекува подобро од хемија: најстариот лек за астма, воспаление на бели...

Постојат многу природни производи кои можат да помогнат за разни здравствени проблеми. Ова е еден домашен рецепт кој со своите лековити својства успешно помага во...